REYES & REYES INVESTMENTS LLC (Corporate #L16000118005) is a corporate entity in Hialeah filed with Florida Department of State (DOS). The corporate entity was filed on June 20, 2016, and the entity type is . The jurisdiction of the entity is Florida. The registered office location is at 575 W 76th St, Hialeah, FL 33014. The current entity status is inactive. The corporte FEI/EIN number is #81-3059161. The registered agent of the entity is Reyes Miguel Jr.. The agent office address is 575 W 76th St, Hialeah, FL 33014. The officers of the entity include Reyes Miguel Jr. (Manager), Guzman Yaimaris (Manager).
| Corporate Number | L16000118005 |
| Corporate Name | REYES & REYES INVESTMENTS LLC |
| Corporate Principal Address | 575 W 76th St Hialeah FL 33014 |
| Corporate Mailing Address | 575 W 76th St Hialeah FL 33014 |
| Corporate Status | Inactive |
| Corporate File Date | 2016-06-20 |
| Corporate FEI Number | 81-3059161 |
| Last Transaction Date | 2017-03-15 |
| More Than Six Off Flag | N |
| State Country | FL |
| Registered Agent Name | REYES MIGUEL JR. |
| Registered Agent Name Type | Person |
| Registered Agent Address | 575 W 76th St Hialeah FL 33014 |
| Title | Name | Type | Address |
|---|---|---|---|
| Manager | REYES MIGUEL JR. | Person | 575 W 76th St, Hialeah, FL 33014 |
| Manager | GUZMAN YAIMARIS | Person | 575 W 76th St, Hialeah, FL 33014 |
| Filed Date | Event Description | Details |
|---|---|---|
| 2017-03-15 | LC AMENDMENT |
| Fictitious Name | Address | Filing Date | Expiration Date |
|---|---|---|---|
| HIALEAH FRESH CUTZ | 567 E 22 St Suite 4, Hialeah, FL 33013 | 2016-06-27 | 2027-12-31 |
| Street Address |
575 W 76TH ST |
| City | HIALEAH |
| State | FL |
| Zip Code | 33014 |
| Country | US |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Force Credit LLC | 16022 Kilmarnock Dr, Miami Lakes, FL 33014 | Reyes Luis M | 2025-01-06 |
| Konga 5680 Inc | 5680 Nw 163rd Street, Miami Gardens, FL 33014 | Pan Xufang | 2025-01-03 |
| Infante Repair Services, LLC | 806 W 80 Th Pl, Hialeah, FL 33014 | Infante Eduardo A | 2025-01-06 |
| Eden Productions, LLC | 5771 Nw 151 Street, Hialeah, FL 33014 | Inc Authority Ra | 2025-01-03 |
| Olamendi Travel and Tours, LLC | 1655 West 72nd Street, Hialeah, FL 33014 | Olamendi Marilin | 2025-01-06 |
| Brian Craft & Wood LLC | 1295 West 69th St, 203, Hialeah, FL 33014 | Cordero Brian | 2025-01-06 |
| Copper Bottomed Services LLC | 7700 W 16 Ave, Hialeah, FL 33014 | Freire Jose A | 2025-01-03 |
| Ygn Quality Multiservices LLC | 7238 West 4th Ave, Hialeah, FL 33014 | Garcia Navarro Yadiel | 2025-01-06 |
| Frasj Carpentry LLC | 615 W 68 Th St, 101, Hialeah, FL 33014 | Sanchez Jorgenier | 2025-01-03 |
| Richwood Turning & Stairworks Corp | 5632 Nw 161 Street, Miami Lakes, FL 33014 | Tuckler Raquel R | 2025-01-03 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Reyes & Reyes Process Service L.L.C. | 11548 Nw 84th St, Doral, FL 33178 | Reyes Luis E | 2008-02-21 |
| Reyes & Reyes Enterprise Corp | 2480 N Military Trail, West Palm Beach, FL 33409 | Accounting Department of The Southeast Inc | 2018-06-19 |
| Reyes Rs Investments LLC | 8878 NW 187th St., Reyes RS Investments, Hialeah, FL 33018 | Reyes Bernardo R | 2022-10-26 |
| Reyes Investments, Inc. | 334 S.W. 8th Ave., Miami, FL 33130 | Reyes Manuel | 1994-03-30 |
| Reyes Investments 820 LLC | 814 Ponce De Leon #410, Coral Gables, FL 33134 | Reyes Raul | 2024-05-31 |
| Reyes & Reyes Construction Services LLC | 1802 Burst Ave, Tampa, FL 33612 | Reyes Arevalo Lazaro A | 2020-09-25 |
| Cleaning Reyes & Reyes Inc. | 4611 6th ST W, Lehigh Acres, FL 33971 | One Stop Multi Service Office LLC | 2021-03-25 |
| Reyes & Reyes Services LLC | 118 Loblolly Ln, Davenport, FL 33837 | Collazo Reyes Elier | 2021-06-14 |
| Reyes Reyes Transport Corp | 1131 Nw 70th Ave, Hollywood, FL 33024 | Reyes Jorge L | 2020-08-04 |
| Reyes Reyes Corporation | 184 Sw 16th Terrace, Homestead, FL 33030 | Obando Ricardo J | 2009-02-02 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Reyes Investments LLC | 18420 Sw 86 Ct, Miami, FL 33157 | Reyes Edgar | 2006-01-05 |
| M Reyes Investments, LLC | 5755 Nw 115th Ct, Miami, FL 33178 | Romero Marian | 2020-11-05 |
| Reyes Investments, Inc. | 334 S.W. 8th Ave., Miami, FL 33130 | Reyes Manuel | 1994-03-30 |
| Reyes Investments and Associates LLC | 17133 Tropical Road, Fort Myers, FL 33967 | Cueva Christopher | 2020-03-30 |
| Reyes & Reyes Process Service L.L.C. | 11548 Nw 84th St, Doral, FL 33178 | Reyes Luis E | 2008-02-21 |
| Reyes & Reyes Corp. | 3310 Nw 22 Ave, Miami, FL 33142 | Reyes Walter R | 2001-06-06 |
| Reyes & Reyes Enterprise Corp | 2480 N Military Trail, West Palm Beach, FL 33409 | Accounting Department of The Southeast Inc | 2018-06-19 |
| Reyes Rs Investments LLC | 8878 NW 187th St., Reyes RS Investments, Hialeah, FL 33018 | Reyes Bernardo R | 2022-10-26 |
| Cleaning Reyes & Reyes Inc. | 4611 6th ST W, Lehigh Acres, FL 33971 | One Stop Multi Service Office LLC | 2021-03-25 |
| Reyes Investments I, LLC | 3117 W. Gray Street, Tampa, FL 33609 | Reyes Marci | 2007-06-22 |
Do you have more infomration about Reyes & Reyes Investments LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 12 million business entities and corporations registered with Florida Department of the State (DOS). Each entity is registered with business ID, business name, location, registered agent, principals, etc.