YASNIEL COLOR PRO, LLC (Corporate #L25000008639) is a corporate entity in Hialeah filed with Florida Department of State (DOS). The corporate entity was filed on January 6, 2025, and the entity type is . The jurisdiction of the entity is Florida. The registered office location is at 80 W 38 St, Hialeah, FL 33012. The current entity status is inactive. The registered agent of the entity is Ortega Yasniel. The agent office address is 80 W 38 St, Hialeah, FL 33012. The officers of the entity include Ortega Yasniel (Manager).
| Corporate Number | L25000008639 |
| Corporate Name | YASNIEL COLOR PRO, LLC |
| Corporate Principal Address | 80 W 38 St Hialeah FL 33012 |
| Corporate Mailing Address | 80 W 38 St Hialeah FL 33012 |
| Corporate Status | Inactive |
| Corporate File Date | 2025-01-06 |
| More Than Six Off Flag | N |
| State Country | FL |
| Registered Agent Name | ORTEGA YASNIEL |
| Registered Agent Name Type | Person |
| Registered Agent Address | 80 W 38 St Hialeah FL 33012 |
| Title | Name | Type | Address |
|---|---|---|---|
| Manager | ORTEGA YASNIEL | Person | 80 W 38 St, Hialeah, FL 33012 |
| Street Address |
80 W 38 ST |
| City | HIALEAH |
| State | FL |
| Zip Code | 33012 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Lauren Machado, Np, Corp | 1290 West 60th Terrace, Hialeah, FL 33012 | Machado Lauren | 2025-01-02 |
| S&E Distribution Svc, LLC | 1153 W 42nd Pl. Unit 79, Hialeah, FL 33012 | Ruiz Sara Tania | 2025-01-06 |
| Aynis Digital Vision LLC | 757 W 55th Pl, Hialeah, FL 33012 | Valdes Yane | 2024-12-30 |
| Bargain Deals LLC | 3950 W 12th Ave, Hialeah, FL 33012 | Hamayel Iyad Z | 2025-01-02 |
| Ez & J Services LLC | 109 East 12 Street, Hialeah, FL 33012 | Mdg Tax1 Corp | 2025-01-03 |
| Mdd Behavioral Care LLC | 6076 W 14 Lane, Hialeah, FL 33012 | Hernandez Monica | 2024-12-27 |
| Clv Logistics LLC | 1420 W 41 St, Apt A, Hialeah, FL 33012 | Lopez Vizcaino Camila | 2025-01-02 |
| Apollos Little Angel Corp | 4238 Wet 10th Ave, Hialeah, FL 33012 | Vidaillet Camila | 2024-12-30 |
| Georgirey, LLC | 674 W 31 St, Hialeah, FL 33012 | Law Office of Pelayo Duran, Pa. | 2025-01-02 |
| Apt Serv & Maintenance Ac LLC | 751 W 39th St, Hialeah, FL 33012 | Brana Meron Yoansi | 2024-12-26 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Yasniel Corp | 9801 sw 212 st, Miami, FL 33189 | Montesino Yasniel | 2015-02-11 |
| All In Color 3 LLC | 10682 Sw 186 Lane, Cutler Bay, FL 33157 | Mesa Luis A | 2021-02-09 |
| Color One, Inc. | 21300 Sansemion Way Unit P6, Miami, FL 33179 | Dennis Bryon A | 2001-04-17 |
| Color Me Gone, Inc. | C/O William F. Colwell, 124 Sea Steppes Ct., Jupiter, FL 33477 | Hearn Peggi | 1999-07-14 |
| Color By Ji LLC | 2729 River Oak Dr, Eglin Afb, FL 32542 | United States Corporation Agents, Inc. | 2021-10-04 |
| Color Me, Inc. | 2815 Countrybrook Dr.,Apt.12, Palm Harbor, FL 34684 | Downey Doreen | 1998-08-03 |
| Apl Color, LLC | 2140 Mckinley St., Clearwater, FL 33765 | Andrews Randall L | 2001-12-12 |
| R C Color Lab, Inc. | 5531 Sw 109 Ave, Ft Lauderdale, FL 33328 | Caltabiano Rento | 2001-12-18 |
| Color Key, Inc. | 7320 Aloma Ave., Suite 200, Winter Park, FL 32792 | Stroud William E | 2002-01-28 |
| Tru Color Ink LLC | 7839 Rex Hill Trail, Orlando, FL 32818 | Zenbusiness Inc. | 2021-03-19 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Yasniel Service Inc | 2530 Sw 27 Ave, 2, Miami, FL 33133 | Cobarrubia Yasniel | 2017-01-25 |
| All In Color 3 LLC | 10682 Sw 186 Lane, Cutler Bay, FL 33157 | Mesa Luis A | 2021-02-09 |
| Best Color & Co. | 20665 Lyons Rd., Boca Raton, FL 33434 | Castaldo Guy A | 1997-09-19 |
| Color Me, Inc. | 2815 Countrybrook Dr.,Apt.12, Palm Harbor, FL 34684 | Downey Doreen | 1998-08-03 |
| Tru Color Ink LLC | 7839 Rex Hill Trail, Orlando, FL 32818 | Zenbusiness Inc. | 2021-03-19 |
| Best Color, Inc. | 3807 Nw 7 Street, Miami, FL 33126 | Martinez Claudia | 2001-07-03 |
| Color Me Gone, Inc. | C/O William F. Colwell, 124 Sea Steppes Ct., Jupiter, FL 33477 | Hearn Peggi | 1999-07-14 |
| R C Color Lab, Inc. | 5531 Sw 109 Ave, Ft Lauderdale, FL 33328 | Caltabiano Rento | 2001-12-18 |
| Color Key, Inc. | 7320 Aloma Ave., Suite 200, Winter Park, FL 32792 | Stroud William E | 2002-01-28 |
| Color On The Go, Inc. | 1938 Lindhurst Avenue, Deltona, FL 32725 | Cubela Antonio | 2000-05-02 |
Do you have more infomration about Yasniel Color Pro, LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 12 million business entities and corporations registered with Florida Department of the State (DOS). Each entity is registered with business ID, business name, location, registered agent, principals, etc.