FRANKS REVOLUTIONARY SERVICES LLC (Corporate #L25000010384) is a corporate entity in Hialeah filed with Florida Department of State (DOS). The corporate entity was filed on January 6, 2025, and the entity type is . The jurisdiction of the entity is Florida. The registered office location is at 742 W 44 Pl, Hialeah, FL 33012. The current entity status is inactive. The registered agent of the entity is Piedra Ramirez Frank. The agent office address is 742 W 44 Pl, Hialeah, FL 33012. The officers of the entity include Piedra Ramirez Frank (Manager).
| Corporate Number | L25000010384 |
| Corporate Name | FRANKS REVOLUTIONARY SERVICES LLC |
| Corporate Principal Address | 742 W 44 Pl Hialeah FL 33012 |
| Corporate Mailing Address | 742 W 44 Pl Hialeah FL 33012 |
| Corporate Status | Inactive |
| Corporate File Date | 2025-01-06 |
| More Than Six Off Flag | N |
| State Country | FL |
| Registered Agent Name | PIEDRA RAMIREZ FRANK |
| Registered Agent Name Type | Person |
| Registered Agent Address | 742 W 44 Pl Hialeah FL 33012 |
| Title | Name | Type | Address |
|---|---|---|---|
| Manager | PIEDRA RAMIREZ FRANK | Person | 742 W 44 Pl, Hialeah, FL 33012 |
| Street Address |
742 W 44 PL |
| City | HIALEAH |
| State | FL |
| Zip Code | 33012 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Georgirey, LLC | 674 W 31 St, Hialeah, FL 33012 | Law Office of Pelayo Duran, Pa. | 2025-01-02 |
| Apollos Little Angel Corp | 4238 Wet 10th Ave, Hialeah, FL 33012 | Vidaillet Camila | 2024-12-30 |
| Clv Logistics LLC | 1420 W 41 St, Apt A, Hialeah, FL 33012 | Lopez Vizcaino Camila | 2025-01-02 |
| Aynis Digital Vision LLC | 757 W 55th Pl, Hialeah, FL 33012 | Valdes Yane | 2024-12-30 |
| Apt Serv & Maintenance Ac LLC | 751 W 39th St, Hialeah, FL 33012 | Brana Meron Yoansi | 2024-12-26 |
| Apexcare Clinic LLC | 3240 W.12 Avenue, Hialeah, FL 33012 | Aristica Mariuska | 2025-01-06 |
| Blue Rock Mobil Inc | 4098 Palm Ave, Hialeah, FL 33012 | Lago Belkis | 2025-01-02 |
| Lauren Machado, Np, Corp | 1290 West 60th Terrace, Hialeah, FL 33012 | Machado Lauren | 2025-01-02 |
| Blore LLC | 100 W. 43rd Place, Hialeah, FL 33012 | Hassan Noor | 2024-12-27 |
| Mdd Behavioral Care LLC | 6076 W 14 Lane, Hialeah, FL 33012 | Hernandez Monica | 2024-12-27 |
| Find all businesses in the same zip code | |||
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Revolutionary Web Designz, LLC | 4309 18th St. N, St. Petersburg, FL 33714 | James Anthony M | 2016-08-05 |
| Revolutionary Communication, LLC | 3005 Lakeview Ct, Eustis, FL 32726 | Vaughn Thomas L | 2015-11-09 |
| Revolutionary Filmz, LLC | 1943 Ne 148th St, N Miami, FL 33181-1162 | Laster Reality | 2005-02-25 |
| Revolutionary, Inc. | 174 W. Lincoln Ave., Ste 569, Anaheim, CA 92805 | Northwest Registered Agent LLC. | 2011-11-02 |
| Revolutionary Construction, LLC | 1741 1st Street South, Apartment #2, Saint Petersburg, FL 33701 | Legalinc Corporate Services Inc. | 2016-06-09 |
| Revolutionary Creations, Inc. | 13263 Drysdale Street, Spring Hill, FL 34609 | Smith Kim | 2003-04-24 |
| Revolutionary Docks Inc | 2061 Oaks Blvd, Naples, FL 34119 | Lincoln, David B | 1982-05-17 |
| Revolutionary Fitness Ftl, LLC | 1902 N, Federal Hwy, Fort Lauderdale, FL 33305 | Incorporating Services, Ltd. | 2020-07-02 |
| Revolutionary Sol LLC | 5045 Tangerine Avenue, Sanford, FL 32771 | Adams-Williams Brian C | 2019-07-29 |
| Revolutionary K9, LLC | 1938 Seton Dr, Clearwater, FL 33763 | Usher Tiffany D | 2021-12-29 |
| Business Name | Address | Registered Agent Name | Corporate File Date |
|---|---|---|---|
| Revolutionary Sol LLC | 5045 Tangerine Avenue, Sanford, FL 32771 | Adams-Williams Brian C | 2019-07-29 |
| Franks Revolutionary Services LLC | 742 W 44 Pl, Hialeah, FL 33012 | Piedra Ramirez Frank | 2025-01-06 |
| Revolutionary Construction, LLC | 1741 1st Street South, Apartment #2, Saint Petersburg, FL 33701 | Legalinc Corporate Services Inc. | 2016-06-09 |
| Revolutionary Creations, Inc. | 13263 Drysdale Street, Spring Hill, FL 34609 | Smith Kim | 2003-04-24 |
| Revolutionary Consultants LLC | 1641 Sw 102nd Terrace, Davie, FL 33324 | Duay Theodore M | 2005-12-28 |
| Revolutionary Dog Training, LLC | 2884 Dunlin Road, Delray Bch, FL 33444 | Sterling Erica H | 2022-06-07 |
| Revolutionary Docks Inc | 2061 Oaks Blvd, Naples, FL 34119 | Lincoln, David B | 1982-05-17 |
| Revolutionary Growth LLC | 4123 Arthurium Avenue, Lake Worth, FL 33482 | Mcguirk Doug | 2014-03-26 |
| Revolutionary Construction LLC | 10908 NW Melinda dr, Bristol, FL 32321 | Phinney Patrick S | 2016-07-12 |
| The Revolutionary Pet LLC | 13860 Sw 119 Avenue, Miami, FL 33186 | Ray Philip W | 2010-04-09 |
Do you have more infomration about Franks Revolutionary Services LLC? Please fill in the following form.
This dataset includes 12 million business entities and corporations registered with Florida Department of the State (DOS). Each entity is registered with business ID, business name, location, registered agent, principals, etc.